Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

26 drużyn z dziesięciu jednostek OSP rywalizowało 28 maja na boisku w Monowicach. Zawody rozegrano w czterech kategoriach. Zwycięstwo wywalczyły ekipy z Polanki Wielkiej, Poręby Wielkiej i – dwukrotnie – z Włosienicy.

Kapryśna pogoda nie przeszkodziła w przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych konkurencji, bo przecież woda – nawet jeśli leje się z nieba – strażakom niestraszna. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy, osobno dla męskich i żeńskich młodzieżowych drużyn pożarniczych do lat 16 oraz męskich i żeńskich drużyn seniorów.

Klasyfikacja w grupie dziewcząt (do lat 16):
1 miejsce – OSP Polanka Wielka
2 miejsce – OSP Włosienica
3 miejsce – OSP Poręba Wielka

Chłopcy (do lat 16):
1 miejsce – OSP Włosienica
2 miejsce – OSP Polanka Wielka
3 miejsce – OSP Harmęże

Seniorskie drużyny żeńskie:
1 miejsce – OSP Włosienica
2 miejsce – OSP Poręba Wielka
3 miejsce – OSP Stawy Monowskie

Seniorskie drużyny męskie:
1 miejsce – OSP Poręba Wielka I
2 miejsce – OSP Włosienica
3 miejsce – OSP Rajsko

Ponadto wyłoniono najlepsze drużyny w konkurencji musztry. Bezkonkurencyjna okazała się OSP Włosienica, która zdobyła pierwsze miejsce w trzech kategoriach wiekowych, ustępując jedynie w grupie seniorów OSP Polanka Wielka. Wręczono także nagrody w konkursie plastycznym, którego tematem było bezpieczeństwo zapewniane przez strażaków.

Nagrody dla uczestników zawodów miały wartość w sumie ok. 18 tys. zł, co – jak podkreślają z dumą organizatorzy – jest niespotykane na tym szczeblu. Wójt Mirosław Smolarek, wręczając puchary, medale i nagrody rzeczowe, nie krył satysfakcji i zadowolenia z dobrych wyników, które osiągnęli druhowie. Wśród gości Zawodów byli także radni gminy Oświęcim z przewodniczącą Bernardyną Bryzek.

Organizatorem Zawodów był  Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Oświęcimiu, którego Zarząd szczególne podziękowania kieruje do druhen i druhów z OSP Dwory Drugie. Współfundatorami nagród były gmina Oświęcim oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.
 

Tagi

GALERIA