Objazd jednostek OSP

Strażacy zrzeszenie w Zarządzie Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP świętowali Dzień Strażaka.

W sobotę 2 maja, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, strażacy postanowili wrócić do tradycyjnego objazdu jednostek OSP. Punktualnie o 9 rano zebrali się pod remizą OSP Brzezinka na uroczystym apelu, podczas którego wręczono odznaczenia oraz oficjalnie rozpoczęto strażackie świętowanie. Niezawodnie był z nami Wójt Gminy Oświęcim Dh Mirosław Smolarek, a także, po raz pierwszy od nominacji, Ksiądz Kapelan Sławomir Szczotka z parafii w Brzezince, dla którego było to pierwsze wystąpienie w strażackim mundurze.

Po części oficjalnej strażacy utworzyli kolumnę samochodów, które przy użyciu wszelkich możliwych sygnałów przejechały przez cały teren działania jednostek. Kolejno gościli w Harmężach, Rajsku, następnie druhowie zatrzymali się pod wyremontowaną niedawno remizą OSP Grojec, odwiedzili Polankę Wielką, Włosienicę, póżniej zatrzymali się na chwilę w OSP Poręba Wielka - kierując do OSP Oświęcim przejechali pod remizą Zakładowej Straży Pożarnej Synthos a także pod Komendą Powiatową PSP Oświęcim, z tamtąd udali się do Broszkowic, następnie odwiedzili OSP Dwory Drugie a miejscem zakończenia objazdu pozostała remiza OSP Stawy Monowskie.

Udało się nam powrócić do dawnej tradycji strażackich objazdów i mamy nadzieję, że za rok również pokażemy mieszkańcom że w taki sposób chcemy świętować. Jest to również okazja do pochwalenia się sprzętem, którym dysponujemy a jest on coraz nowocześniejszy.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Jacka Krawczyka za piekne zdjęcia a także innych druhów, którzy udostępnili swoją fotorelację.

Tagi

GALERIA