Akcja "Strażaków wspierajmy - elektrosprzęt oddajmy"

Druhowie z OSP we w współpracy z firmą Green Office Ekologic zbierali elektrośmieci żeby w ten sposób zdobyć środki dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Akcja "Strażaków wspierajmy - elektrosprzęt oddajmy" została zorganizowana w taki sposób, że każda jednostka musiała nagłośnić to wydarzenie wśród mieszkańców na swoim terenie, zebrać elektrośmieci i dostarczyć je na plac przy remizie OSP Włosienica, ponieważ ze względów logistycznych łatwiej było odebrać je z jednego miejsca.

Rozpoczeli więc druhowie nagłaśnianie tej akcji przez plakaty, ulotki oraz media społecznościowe i tak do końca nie mieli pewności jaki będzie odzew mieszkańców. Na pomoc ruszyli także członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy zaangażowali się w nagłośnienie akcji. Okazało się jednak, że to chyba najwyższy czas na wiosenne porządki bo ilość zebranego sprzętu każdego dnia byłą większa i ledwie mieściła się pod remizą we Włosienicy.

W końcu przyszedł czas na załadunek i samochody przysłane przez firmę odbierającą elektroodpady wyjeżdzały pełne lodówek, monitorów, telewizorów i wszystkiego co można było kiedyś podłączyć do prądu.

Wielkość zbiórki okazała się rekordowa i w tym krótkim czasie udało nam sie uzbierać ponad 28 ton elektroodpadów.

Szczególnie dziękujemy Zarządowi OSP Polanka Wielka, która podpisała stosowną umowę z firmą odbierającą elektroodpady a wszystkie środki pozyskane z akcji przekazała do Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Oświęcimiu z przenaczeniem na potrzeby Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych a także Zarządowi i Druhom z OSP Włosienica, którzy udostepnili plac koło swojej remizy i byli najmocniej zaangażowani w załadunek.

 

Tagi

GALERIA