Klub Honorowych Dawców Krwi STRAŻAK

Członkowie Klubu i Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi STRAŻAK podsumowali kolejny rok działalności.

W sobotę 26 lutego w remizie OSP Włosienica odbyło się zebranie sprawozdawcze Klubu i Stowarzyszenia HDK Strażak w Oświęcimiu. Poczatkowo Klub składał się niemal wyłącznie z funkcjonariuszy PSP jednak od kilku lat ta tendencja zmieniła się i zdecydowana większość członków to druhowie OSP.

Dla krwiodawców była to również okazja do odebrania Odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi - z naszego Oddziału wyróżnieni zostali Jan Suślik (OSP Oświęcim), Mariusz Ligęza (OSP Poręba Wielka) i Grzegorz Stachura (OSP Włosienica).

Spotkanie było również okazją do podziękowań a zabrzmiały one szczególnie z ust dh Tomasza Kożucha, który z powodu zachorowania na Covid19 musiał poddac się operacji przeszczepu płuc a dla którego krwiodawcy zorganizowali zbiórkę krwi pod nazwą "Krew dla Tomka". W samej Małopolsce udało się zebrać ponad 113 litrów krwi!!!

Klub obecnie zrzesza 127 członków, którzy oddają krew na zorganizownych akcjach oraz w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, choć w ubiegłym roku nie brakowało również donacji w Katowicach, Bielsku czy Pszczynie. Dla krwiodawców najważniejszym pozostaje fakt, że mogą podzielić się tym co mają najcenniejsze.

Tagi

GALERIA