Miejsko-Gminne Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Druhowie z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wzięli udział w Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych zorganizowanych przez Komisję ds MDP działającą przy Zarządzie Miejsko-Gminnym ZOSP RP w Oświęcimiu.

W dniu 19.02.2022 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej przeprowadzono po raz pierwszy Miejsko-Gminne Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w grupach: chłopcy oraz dziewczęta w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W zawodach udział wzięło 30 członków i 6 drużyn MDP.

Zawody przeprowadzono wg regulaminu Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych – wydanie z 2018 r.

Rywalizacja była bardzo zacięta ale komisja sędziowska pod czujnym okiem Komendanta Tomasza Tyrana wyłoniła zwycięzców.

W grupie dziewcząt  - indywidualninie pierwsze miejsce zdobyła Weronika Borowczyk z  MDP OSP Poręba Wielka z wynikiem 40,1 pkt, natomiast w grupie chłopców zwyciężył Tymoteusz  Spadek reprezentujący MDP OSP Polanka Wielka z wynikiem 34,2 pkt.

W rywalizacji drużynowej dziewcząt startowały tylko dwie drużyny z OSP  Poręba Wielka i tym razem górą była sekcja 2 z wynikiem 204,6 punktu. W grupie chłopców wystartowały cztery ekipy spośród których najlepszą okazała się MDP Broszkowice z wynikiem 159,8 pkt. Już niebawem tryumfatorzy tych zawodów będą miel okazję sprawdzić swoje umiejetności na zawodach halowych na szczeblu wojewódzkim.

Szczególne podziekowania za organizację tego wydarzenia kierujemy do druhów z OSP Poręba Wielka oraz członków Komisji do spraw MDP. Mamy jednak nadzieję, że takie zawody na stałe wpiszą się w kalendarz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających w całym Oddziale Mejsko-Gminnym.