Strażacy z Oddziału Miejsko-Gminnego grali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już po raz 30 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!!! Strażacy zrzeszeni w Oddziale Miejsko-Gminnym wzięli udział w tradycyjnym "światełku do nieba" a wcześniej prezentowali swój sprzęt i uczyli jak udzielać pierwszej pomocy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 30 lat wpisuje się w naszą rzeczywistość. Nic więc dziwnego, że strażacy z OSP Oświęcim  podczas finałowej niedzieli 30 stycznia 2022 roku na parkingu Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowali sprzęt, którym dysponują a także prowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Natomiast około godziny 20 w okolicach OCK pojawili sie strażacy z OSP Broszkowice, OSP Brzezinka, OSP Grojec, OSP Harmeże, OSP Dwory Drugie, OSP Oświęcim, OSP Polanka Wielka, OSP Poręba Wielka, OSP Rajsko, OSP Stawy Monowskie i OSP Włosienica, żeby uczestniczyć w tradycyjnym "światełku do nieba".

Miejmy nadzieję, że przed nami jeszcze niejeden finał tej wspaniałej akcji, bo przecież ta Orkiestra ma grać "do końca świata i o jeden dzień dłużej".